Duben 2010

Vtipy pro každého

24. dubna 2010 v 11:00 | JAMY

a máme zde vtipy o ufonech...:     

 Na louce přistálo ufo a vystoupili z něho dva mimozemštané.Vidí strakaté zvíře.Podívají se do příručky a čtou: Kráva pije vodu, dává mléko. Vzali krávu k potoku, jeden mimozemštan jí strčil hlavu do vody, druhý nastavil vzadu misku. Po chvíli krávě vypadl od ocasu lívanec rovnou do misky. Na to první mimozemštan: zvedni jí hlavu výš, zatím bere ze dna bahno.HÁDANKA!!!!!!!!!!

22. dubna 2010 v 17:59 | Puo |  Úkoly
!!!!!!!!!POZOR,POZOR!!!!!!!!! HÁDANKA (odpovědi zasílejte na e-mail nebo pište do komentářů)


 Je to náš soused, je to země,je o hodně větší jak ČR,a v blízké době je zasáhla velká tragédie.  
                                
                                                 

Skautská křížovka

21. dubna 2010 v 17:44 | Méďa |  Další vyplňovačky pro vás
Tak dala jsem si docela velkou práci pro vytvoření této skautské křížovky,tak snad se vám bude dobře luštit a doufám,že se vám líbí.Tady je:
Tajenku posílejte opět na ZPRÁVA AUTOROVI

skautská křížovka

Rozluštíte tuto šifru???

21. dubna 2010 v 17:36 | Puo |  Úkoly
Rozluštíte tuto šifru (nápovědu máte v rubrice šifry) je úplně jednoduchá jestli ji rozluštíte nezapomeňte poslat odpověď!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Puo

Jedna ze šifer co tady najdete

21. dubna 2010 v 17:25 | Puo |  Šifry
Toto je šifra,která je snad nejjednoduší je lehko pochopitelná když se podíváte do rubriky ÚKOLY
tak tam najdete zrovna tady tu šifru ten obrázek nahoře to je nápověda určitě to pochopíte
jestli víte řešení tak nám to napište tady nebo na e-maily my ten komentář sice smažeme,aby někdo nevěděl řešení,ale určítě na odpověď zareagujeme. Předem děkujeme za odpovědi!

1.šifra

20. dubna 2010 v 20:41 | Méďa |  Úkoly
1.šifra k vyplňění pro vás.Ale Pozor!Nejsou tam jen znaky ale i jiné písmenka.Jak se na tu šifru podíváte a alespoň ji vyplníte tak pak už to nebude problém rozluštit ty ostatní písmena nebo znaky však sami začněte.Výsledek posílejte na ZPRÁVA AUTOROVI /vlevo.A pozor chci i odpověď!!!Můžete tak tuto šifru použít jen tak pro pobavení.
Můžete si tento obrázek zvětšit v malování a tam doplňovat pomocí tužky atd..ale to už nechám na vás.Doufám,že se vám tato šifra bude líbit nebo líbila!

1.šifra

šifra-tvar hvězdičky

20. dubna 2010 v 20:31 | Méďa |  Šifry
Tady je jedna z nejlehčíh šifer teda aspoň já si myslím.Je ve tvaru hvězdičky tak se ji může říkat ,,hvězdičková šifra." Musíte u ní doplňovat čáry které chybí do tvaru hvězdy,tak vám vznikne písmeno kdo nebude vědět jak se šifra vyplňuje tak napište do komentářů a my se budeme snažit šifru vysvětlit.

šifra-tvar hvězdičky

Skautské odborky

20. dubna 2010 v 18:23 | Puo |  Něco o skautu
Skautské odborky se dávají za to když někdo splíní určitý úkol,který se může plnit i delší dobu nejčastěji se plní na táborech pro světlušky jsou nejznámější tři kapky rosy,pro vlčata tři tesáky a pro skauty tři orlí péra.http://311.rodsovy.cz/Material/Odborky/tribiltesak.gif

Takže jestli jste v něčem dobří tak se v tom můžete zdokonalit i ve skautských odborkách!

Stezky

20. dubna 2010 v 16:56 | Puo |  Něco o skautu
!!!POZOR,POZOR SKAUTSKÉ STEZKY!!!Skládá ze čtyřech stupňů, motivačně pojmenovaných podle čtyřech živlů (země,vody,vzduchu a ohně).
 Na stránkách čtenář najde kromě hlavní části s aktivitami stezky úvodní a motivační informace, pravidla plnění stezky, motivační samolepky a odkazy na další stupně i ostatní výchovné nástroje, jako například karetní hru nebo prestižní výzvy,které je možné podstoupit po dokončení určitého stupně. Pomoci s plněním dlouhodobých aktivit stezky by mělo i několik stránek speciálního "stezkového diáře". Postup v plnění stezky je znázorňován pomocí samolepek na mapě, které jsou součástí stezky.
obálka/obal

Skautský kroj

20. dubna 2010 v 16:48 | Puo |  Něco o skautu
Tady máte stránky co je na skautském kroji:  http://kroj.skauting.cz/
                                                                        http://rostakovastezka.webgarden.cz/skautsky-kroj

Lodní uzel

19. dubna 2010 v 18:58 | Puo |  Jiné informace
Jedná se o velmi užitečnou smyčku s všestranným použitím. Je základem pro vázání mnoha jiných uzlů (třeba pro turbany). Horolezci ji používají na sebezajištění do karabin, protože se snadno váže, spolehlivě drží i při zatížení jen jednoho konce, po zatažení ji lze snadno rozvázat a lehce zkrátit. Spolehlivě drží lano na válcových předmětech ať mají hladký nebo drsný povrch - hladká ocelová tyč, borová větev s hrubou kůrou, lano... Námořníci ji znají také pod jménem příčkový uzel, protože se odedávna používal k připevňování nasmolených kousků lan jako příček provazového žebříku pro výstup na stěžně. A já ji používám třeba při vázání prádelní šňůry :-), protože se snadno napíná a drží, ať na šňůru pověsím jakékoli množství prádla.
Nehodí se pro vázání na hranaté předměty nebo předměty, k jejichž povrchu nemůže přilnout po celém obvodu - hranoly, bedny, pytle, svazky železa a podobně. Při postranním tahu provazu se valí a točí po předmětu.

Ambulanční uzel (plochá spojka)

19. dubna 2010 v 18:55 | Puo |  Jiné informace
Používá se na svazování dvou lan přibližně stejného průměru. Nikdy nemůže být spolehlivý, pokud se konce nezajistí například pojistkou. Na svazování lan pro potřeby horolezectví je nevhodný až nebezpečný. Uzel po laně klouže, zvlášť při uvázání na hladkých syntetických materiálech (rybářské vlasce, ...) nebo při rozdílných průměrech či materiálech obou svazovaných lan.
Tento uzel, použitý na svázání dvou lan, si vyžádal víc lidských životů než tucet libovolných jiných uzlů dohromady. Z bezpečnostního hlediska je vhodný snad jen na balení věcí, balíků a podobně.

Skaut

19. dubna 2010 v 18:48 | Puo |  Něco o skautu
Junák - svaz skautů a skautek ČR je největší česká skautská organizace. Junák je také označení pro člena této organizace, český výraz pro mezinárodní skaut. Původní význam slova byl zhruba statný mládenec. Pro české označení skauta použil toto slovo zakladatel českého Junáka A. B. Svojsík.
Junák - svaz skautů a skautek ČR je největší organizací mládeže v ČR (2007). Je také součástí mezinárodního skautského hnutí.
  

Vymyslete šifru!!

19. dubna 2010 v 18:02 | Méďa |  Úkoly
Nudíte se a chcete se něčím zabavit?Vytvořte nějakou šifru je úplně jedno jakou.Nejdůležitější je aby jste nám napsali tajenku co je ukryto v šifře.My tady tu šifru dáme pro ostatní.Šifry udělány na papíře a vyfocené nebo vytvořeny v malování posílejte mně na meil - ashleynka156@seznam.cz nic jiného mi tam neposílejte jen šifry!!!!

Volný čas

19. dubna 2010 v 17:49 | Méďa,Puik |  Ankety

Antonín Benjamín Svojsik

19. dubna 2010 v 17:30 | Puo |  Něco o skautu
Zakladatelem českého skautingu byl středoškolský profesor tělocviku  ANTONÍN BENJAMÍN SVOJSÍK. myšlenka skautingu ho zaujala,tak neváhal a odjel se podívat přímo do Anglie,jak tamní skauting funguje.Po návratu je přispůsobil českým poměrům a zvykům Byla založena česká organizace JUNÁK.první českou knihou se stala Svojsíkova kniha ZÁKLADY JUNÁCTVÍ.Na prvnítábor vyrazil Svojsík se 13 hochy roku 1912 do Vorlovských lesů pod hrad Lipnici.O tři roky se na svůj první tábor vydala družina SASANEK pod vedením VLASTY ŠTĚPÁNKOVÉ (Koseové).
Vodní skauting má u nás tradici také od roku1912.Tehdy vzniklavodních skautů BOBRŮ a ve stejném roce byl založen první oddíl vodáků při  vysokoškolském sportovním klubu.O rok později už splouvají první skauti, pod vedením JOSEFA ROSSELA OŘOVSKÉHO,Sázavu na lodích které si sami postavili.                                 


Robert Baden-Powell

19. dubna 2010 v 17:28 | Puo |  Něco o skautu
Robert Beden-Powel byl britským vojenským důstojníke a vyznačoval se svými výborným schopnodtmi zvěda (z anglického překladu : zvěd scout).Z jeho nej úspěchů stojí za připomenutí především velení obraně města Mafeking v Jížní Africe. Mafeking odolávalsedm měsíců více než desetinásobné přesile búrských obléhatelů v tvz. Búrské válce, dokud nebyl osvobozen britskými posilami.Při obraně města používal .B.P. skupiny malých chlapců, kteří se uměly bezvadně plížit a orientovat v přírodě.A tak ho napadla myšlenka založit skauting nejprve tábor na otrově Brownsea. Jeho Agnes sestra potom později vedla děvčata.Robert Baden-Powell, zakladatel skautského hnutí http://www.skaut.estranky.cz/clanky/kdo-byl-zakladatelem-celo-svetoveho-skautingu/robert-baden---powel

Morseová abeceda (morseovka)

19. dubna 2010 v 17:25 | Puo |  Šifry
Toto je morseová abeceda slouží k dorozumění jednoho člověka s druhým.


A. -Akát
B- . . .Blýskavice
C- . - .Cílovníci
D- . .Dálava
E.Erb
F. . - .Filipíny
G- - .Grónská zem
H. . . .Hrachovina
CH- - - -Chvátám k vám sám
I. .Ibis
J. - - -Jasmín bílý
K- . -Krákorá
L. - . .Lupíneček
M- -Mává
N- .Nástup
O- - -Ó náš pán
P. - - .Papírníci
Q- - . -Kvílí orkán
R. - .Rarášek
S. . .Sobota
T-Tón
U. . -Uličník
V. . . -Vyučený
W. - -Wagón klád
X- . . -Xénokratés
Y- . - -Ýgar mává
Z- - . .Známá žena

O co jde-Uvítání

19. dubna 2010 v 16:47
Vítáme vás na tomto blogu o skautu.Budou tady:šifry,křížovky,hry k počítači i na ven,různé úkoly atd...Také něco o skautu a věco kolem,o přírodě,která do skautu také patří společně se zvířaty a mnoho dalších aktivit a informací.Doufáme,že se vám tady bude líbit.
Tento blog budou řidit vedoucí toho blogu:Terka-Puo,Puik
                                                                   Johča-Drát
                                                                   Denča-Méďa
                                                                   Raďa-Reby
                                                                   Karin-Jamy 
                                                                   Market-Magi

                               To druhé jsou Naše přezdívky.

         Příjemnou zábavu!